Wtorek, 13 kwietnia 202113/04/2021

Grupa kibiców spotkała się na treningu sztuk walki [foto, wideo]

Grupa młodych mężczyzn w wieku od 20 do 37 lat urządziła sobie trening bokserski. Jedenaście osób będących sympatykami jednej z łódzkich drużyn piłkarskich nie zważając na obowiązujące obecnie obostrzenia, spotkało się na sali treningowej w klubie sportowym na Polesiu. Muszą liczyć się teraz z poważnymi konsekwencjami.

8 kwietnia około godziny 18:00,  policjanci uzyskali informację na temat możliwości naruszenia przepisów dotyczących gromadzenia się osób.

Jak wynikało ze zgłoszenia, w klubie sportowym na terenie dzielnicy Polesie w Łodzi, doszło do spotkania kibiców jednej z łódzkich drużyn piłkarskich. Jak ustalili funkcjonariusze, udział w treningu był możliwy tylko dla „zaufanych” osób.

Po wejściu do środka drzwi były zamykane, aby nie dostały się na trening osoby niepowołane. Młodzi mężczyźni, nie bacząc na obowiązujące zakazy, postanowili urządzić sobie trening bokserski. Policjanci po otworzeniu sali treningowej, wylegitymowali uczestników „nielegalnego” zgromadzenia i przeprowadzili kontrolę przedmiotów, które posiadali ćwiczący. Okazało się, że w ich torbach sportowych znajdowały się akcesoria niezbędne do prowadzenia treningu. Były to m.in. ochraniacze na szczęki i piszczele z naniesionymi emblematami drużyny sportowej, a także specjalne trenażery.

W stosunku do osób uczestniczących w treningu zostały sporządzone wnioski o ukaranie do sądu. Teraz grozić im mogą dotkliwe konsekwencje finansowe. O sprawie poinformowani zostali również pracownicy Inspekcji Sanitarnej.

(fot. wideo Policja Łódzka, Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone