Wtorek, 11 maja 202111/05/2021

Kobieta wyrzuciła psa z trzeciego piętra. Zwierzę nie przeżyło [zdjęcia]

Funkcjonariusze z Legnicy w woj. dolnośląskim zatrzymali kobietę, która z trzeciego piętra wyrzuciła psa, meble, narkotyki i inne przedmioty. Niestety zwierzę nie przeżyło upadku. Sprawczyni bestialskiego czynu została umieszczona w policyjnym areszcie. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w nocy dyżurny legnickiej policji został poinformowany o tym, że z okna jednego z bloków mieszkalnych w Legnicy został wyrzucony pies. Funkcjonariusze, którzy udali się na miejsce zauważyli leżącego na jezdni psa, który nie dawał żadnych oznak życia. Dookoła leżały też porozrzucane meble. Okazało się, ze właścicielką zwierzęcia jest 45-letnia kobieta, mieszkająca w bloku, przed którym znaleziono martwe zwierzę.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta najprawdopodobniej podczas awantury ze swoim dzieckiem, zaczęła wyrzucać z okna trzeciego piętra meble oraz inne drobne przedmioty. Następnie przez okno wyrzuciła psa rasy yorkshire terrier.

Podczas oględzin wykonanych przez technika kryminalistyki ujawniono wśród leżących na ziemi przedmiotów, pojemnik z zawartością suszu roślinnego. Zabezpieczoną substancją okazały się być środki odurzające w postaci marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali 45-latkę i umieścili ją w policyjnym areszcie. Zwłoki zwierzęcia zabezpieczono do sekcji.

Obecnie policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legnicy wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Legnicka, Policja Legnicka)

Komentarze wyłączone