Sobota, 03 czerwca 202303/06/2023

Mimo zakazu wybrali się na wycieczkę w Bieszczady. Znaleziono przy nich narkotyki [foto]

Czwórka białoruskich studentów, mimo zakazu, wybrała się na wycieczkę w Bieszczady. Początkowo twierdzili, że wracają do Warszawy, gdzie studiują, jednak zabłądzili. W ich samochodzie policjanci znaleźli narkotyki.

Policjanci wydziału kryminalnego leskiej komendy, w nocy z soboty na niedzielę, zwrócili uwagę na samochód, zaparkowany na poboczu drogi w miejscowości Bukowiec wewnątrz, którego siedziały cztery osoby. Podczas ich legitymowania, policjanci wyczuli charakterystyczny zapach narkotyków. W trakcie przeszukania pojazdu, ujawniono woreczki z marihuaną oraz suszone grzyby halucynogenne.

Jak ustalono, w aucie przebywała czwórka studentów z Białorusi dwóch mężczyzn w wieku 23 i 22 lat oraz dwie kobiety w wieku 22 i 20 lat. Młodzi ludzie początkowo tłumaczyli funkcjonariuszom, że chcieli wrócić z Przemyśla do Warszawy, gdzie studiują, ale zabłądzili. Dopiero podczas przesłuchania okazało się, że wycieczka nad Jezioro Solińskie była zaplanowana już wcześniej. Młodzi mężczyźni specjalnie na wyjazd kupili też narkotyki i używali ich od momentu wyjazdu z Warszawy.

Za złamanie obowiązujących przepisów studenci zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł. Mężczyźni dodatkowo odpowiedzą za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. posiadanie i udzielanie narkotyków. Kierowca odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone