Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Opluł lekarza w szpitalu i groził zakażeniem koronawirusem

Policjanci z Mławy w woj. mazowieckim zatrzymali mężczyznę, który znieważył i opluł dyżurującego w szpitalu lekarza, po czym wybił szybę w oknie izby przyjęć oraz groził interweniującym policjantom zakażeniem koronawirusem.

Do zdarzenia doszło w Wielkanoc na terenie mławskiego szpitala. Mężczyzna został przywieziony do izby przyjęć przez swoją partnerkę. Skarżył się na uraz palca i głowy.

Pracownik placówki wytłumaczył zasady przyjmowania pacjentów i prosił o cierpliwość. Pomimo tego mężczyzna zaczął kopać w drzwi izby przyjęć. Musiał interweniować lekarz dyżurny. Agresywny mężczyzna znieważył i opluł lekarza, a następnie wybił kamieniem szybę w oknie. Personel wezwał policję.

Podczas interwencji mężczyzna oświadczył, że ma koronawirusa i zaraz zarazi policjantów. Mundurowi, zachowując środki ostrożności oraz ochrony osobistej, obezwładnili agresora. Jak ustalono, zatrzymany 35-letni mieszkaniec gm. Szydłowo, okłamał służby, że jest chory. Nie był też osobą poddaną kwarantannie. Za to w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Zanim trafił do policyjnego aresztu, opatrzono mu jeszcze uraz palca i głowy, z którymi to przyjechał do szpitala.

Po wytrzeźwieniu usłyszał cztery zarzuty: znieważenie oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, którym jest lekarz, grożenie policjantom oraz uszkodzenie mienia. Zatrzymanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

(fot. KPP w Mławie, źródło KPP w Mławie)

Komentarze wyłączone