Wtorek, 13 kwietnia 202113/04/2021

Wybrał się na myjnię i próbował włamać do automatu wrzutowego. Grozi mu 10 lat więzienia

W sobotni wieczór policjanci zatrzymali mężczyznę, który wybrał się na jedną z jarocińskich myjni bezdotykowych, ale zamiast samochodu miał ze sobą łom i kombinerki. Bynajmniej nie po to, by je umyć. Celem 38-letniego mieszkańca Jarocina był automat wrzutowy i kradzież pieniędzy z kasetki. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku. Włamywaczowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, kilkanaście minut po godzinie 20.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie odebrał zgłoszenie o usiłowaniu włamania do automatu wrzutowego na jednej z jarocińskich myjni samoobsługowych. We wskazane miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji, który zastał mężczyznę na usiłowaniu pokonania kolejnego z zabezpieczeń.

Podczas oględzin miejsca ustalono, że zatrzymany sprawca zdołał rozerwać już kłódkę umieszczoną na zewnątrz automatu. Przy zatrzymanym znaleziono także przedmioty, przy pomocy których próbował dokonać włamania do kasetki i kradzieży znajdujących się tam pieniędzy. Łom i kombinerki zostały zabezpieczone, a 38-letni mieszkaniec Jarocina, przewieziony do miejscowej komendy.

Zatrzymany usłyszał już zarzut usiłowania popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

(fot. Policja, źródło KPP Jarocin)

Komentarze wyłączone