Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Złodzieje ukradli owczarka niemieckiego. Na widok policjantów rzucili się do ucieczki

Policjanci z Nowego Targu w woj. małopolskim zatrzymali złodziei, którzy ukradli psa. O zdarzeniu policję poinformowała właścicielka czworonoga, która zauważyła, że jej pupil zniknął z ogrodzonej posesji.

W sobotę w południe policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży owczarka niemieckiego z posesji na terenie Nowego Targu. Po przyjeździe na miejsce interwencji zastali właścicielkę, która po powrocie do domu zauważyła, że na podwórku nie ma jej czworonoga, a brama była zamknięta. Kobieta poszła więc szukać swojego pupila i w rejonie szkoły zauważyła dwie osoby, które trzymały jej pupila.

Po krótkiej szarpaninie udało się jej odebrać zwierzę, ale złodzieje uciekli. Policjanci po uzyskaniu niezbędnych informacji ruszyli na poszukiwania. Po chwili w rejonie jednego ze sklepów zauważyli kobietę i mężczyznę, którzy idealnie pasowali do tych z opisu.

Złodzieje na widok policjantów zaczęli uciekać, jednak po chwili zostali zatrzymani. 48-latek i 28-latka z Nowego Targu byli znani mundurowym z wcześniejszych interwencji z ich udziałem. Oboje byli pijani, kobieta miała 2 promile, a mężczyzna blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Zostali zatrzymani w nowotarskiej komendzie, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności do od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Nowy Targ)

Komentarze wyłączone