Sobota, 21 maja 202221/05/2022

19-latek bez uprawnień uciekał przed policjantami. Jazdę zakończył na poręczy [zdjęcia]

Policjanci ze Złotoryi zatrzymali 19-latka, który kierując pojazdem marki volkswagen nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął szaleńczą ucieczkę. Nastoletni kierowca ostatecznie zakończył jazdę na poręczy biegnącej wzdłuż schodów do budynku wielorodzinnego. Teraz grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło około godziny 2 w nocy, z niedzieli na poniedziałek.

Funkcjonariusze ze Złotoryi patrolujący miejscowości na terenie gminy Zagrodno zauważyli samochód osobowy marki volkswagen. Postanowili go skontrolować, używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych, na widok których młody kierowca nie zatrzymał się i zaczął uciekać.

Podczas pościgu kierowca popełnił szereg wykroczeń i stwarzał zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Na wyjeździe z miasta, w kierunku Jeleniej Góry stracił panowanie nad pojazdem, po czym staranował przydrożne barierki. Siła uderzenia była tak ogromna, że zatrzymał się dopiero na poręczy schodów prowadzących do wielorodzinnego budynku.

Kierowca porzucił auto, a ucieczkę kontynuował pieszo. Został zatrzymany chwilę później. Jak przyznał, uciekał bo nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. 19-latek został przebadany przez lekarza. Nie odniósł żadnych obrażeń i był trzeźwy. Została mu pobrana krew do dalszych badań, które mają wykazać czy był pod wpływem narkotyków. Mężczyzna będzie odpowiadał za popełnione wykroczenia oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które grozi mu do 5 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wynik badań krwi zadecyduje, czy 19-latek odpowie także za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

(fot. Policja Złotoryja, źródło Policja Złotoryja)

Komentarze wyłączone