Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Pożyczyli samochód od kolegi i poszli na ryby. Auto stoczyło się do jeziora [zdjęcia]

Nieodpowiedzialnością wykazali się dwaj mężczyźni, którzy w niedzielę wybrali się na ryby nad Jezioro Żywieckie, łamiąc przy tym szereg przepisów kodeksu wykroczeń. Nieprawidłowo zabezpieczony samochód wędkarzy stoczył się do jeziora.

W niedzielę około 15.30 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że na brzegu Jeziora Żywieckiego stoi samochód, który częściowo zanurzony jest w wodzie. Policjanci pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Jak ustalili, dwaj mężczyźni w wieku 20 i 37 lat pożyczyli samochód od znajomego i wybrali się na ryby. Źle zabezpieczony pojazd w pewnym momencie stoczył się do jeziora.

Wezwani na miejsce strażacy wyciągnęli go z wody, a policjanci przekazali samochód właścicielowi. Mundurowi ustalili również, że dwaj amatorzy wędkowania nie posiadali zezwolenia na połów ryb i naruszyli zakaz przemieszczania się. Dodatkowo jeden z nich próbował wprowadzić w błąd policjantów co do swojej tożsamości. Za naruszenie przepisów kodeksu wykroczeń otrzymali oni mandaty karne.

(fot. SSR Żywiec – Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone