Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Uwaga na oszustów oferujących szczepionki przeciwko koronawirusowi

Policjanci ostrzegają przed nieuczciwymi osobami, które wykorzystując pandemię koronawirusa, oferują usługi mierzenia temperatury ciała i szczepionki mające uchronić przed zachorowaniem na Covid-19. Takie oferty zostały złożone telefonicznie dwóm starszym kobietom ze Słupska, które o sytuacji niezwłocznie zawiadomiły Policję.

Wczoraj słupscy policjanci ustalili, że dwie seniorki ze Słupska otrzymały telefoniczne propozycje zakupu szczepionki przeciwko koronawirusowi oraz ofertę mierzenia ciśnienia i temperatury ciała. Kobiety nie dały się zwieźć oszustom i nie uwierzyły w ich „uczciwość”. Czujność i zdecydowana reakcja uchroniły seniorki przed utratą oszczędności czy kosztownych przedmiotów.

Policjanci po raz kolejny przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania i o konieczności informowania mundurowych o każdym podobnym przypadku. Przestępcy, wykorzystując obawę i niepewność związaną z pandemią koronawirusa, chcą wyłudzić pieniądze. W tym celu wciąż modyfikują swoje metody i wykorzystują zaufanie głównie osób starszych do przedsiębiorców czy instytucji składających propozycje udzielenia rzekomej pomocy i wsparcia.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone