Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Złamał kwarantannę i ugodził swojego syna nożem [zdjęcia]

Policjanci z Głogowa w woj. dolnośląskim zatrzymali mężczyznę, który podczas domowej awantury zranił swojego syna nożem, następnie łamiąc zasady obowiązkowej kwarantanny uciekł z mieszkania. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był pijany.

Głogowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zranić swojego syna i zbiec z miejsca zdarzenia. Po krótkich poszukiwaniach mundurowi odnaleźli 66-letniego mieszkańca Głogowa, który pod wpływem alkoholu w mieszkaniu wszczął awanturę, w wyniku której zranił swojego syna nożem kuchennym.

Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu we krwi. W związku ze złamaniem kwarantanny, której byli poddani domownicy, sprawca został przewieziony do przygotowanego na okres pandemii pomieszczenia dla osób zatrzymanych we Wrocławiu.

Odpowie za usiłowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Zostanie również skierowany wniosek do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Głogowie o nałożenie kary pieniężnej za złamanie zasad kwarantanny. 

(fot. KPP Głogów, źródło KPP Głogów)

Komentarze wyłączone