Piątek, 27 maja 202227/05/2022

10-latek podtruł się tlenkiem węgla podczas kąpieli. Nieprzytomnego chłopca znalazł ojciec

W jednym z domów jednorodzinnych w Osieku w woj. małopolskim 10-letni chłopiec podtruł się tlenkiem węgla podczas kąpieli. Nieprzytomne dziecko znalazł ojciec. Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godz. 20. Ojciec 10-letniego chłopca zauważył, że z łazienki, w której przebywał syn nie dochodzą żadne odgłosy. Aby dostać się do pomieszczenia, mężczyzna wybił szybę w drzwiach. Okazało się, że dziecko w stanie nieprzytomnym leżało na podłodze w łazience. W wyniku udzielonej pierwszej pomocy przez strażaków ochotników, którzy podali tlen, chłopczyk odzyskał przytomność, a następnie został przetransportowany przez ratowników medycznych na dalsze leczenie w komorze hiperbarycznej.

Służby ratunkowe  ponownie przypominają, że w domach, w których piece, urządzenia gazowe lub przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko zatrucia czadem. Należy sprawdzać drożność wentylacji, dokonywać regularnych przeglądów instalacji, a także wyposażyć pomieszczenia w czujniki tlenku węgla.  

(fot. info112.pl, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone