Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

19-latek zaatakował policjanta szklaną butelką. Ranny funkcjonariusz trafił do szpitala [wideo]

19-latek z Olsztyna podczas interwencji zaatakował szklaną butelką policjanta. Młody mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie, że przed jednym z bloków w Olsztynie grupa mężczyzn miała pić alkohol.

Na miejsce został wysłany patrol funkcjonariuszy, na których widok młode osoby zaczęły uciekać. Jeden z mężczyzn, podczas ucieczki rzucił w kierunku interweniującego policjanta szklaną butelką, która trafiła funkcjonariusza w głowę.

Ranny policjant, mimo odniesionych obrażeń kontynuował pieszy pościg za sprawcą czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Pościg za podejrzanym zakończył się po kilkuset metrach. Interweniujący policjant z raną głowy został przewieziony do szpitala.

Sprawcą czynnej napaści okazał się 19-letni mieszkaniec Olsztyna. Po tym jak został on obezwładniony i zatrzymany trafił następnie do policyjnej celi. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, do którego się przyznał. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. wideo Policja Olsztyn, źródło KMP Olsztyn)

Komentarze wyłączone