Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Policjanci dali mu maseczkę, a on nie chciał jej nosić. Będzie się tłumaczył przed sądem

Policjanci z Czechowic-Dziedzic skierowali wniosek o ukaranie przeciwko 41-latkowi, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Nie zrobił tego, chociaż godzinę wcześniej za takie samo wykroczenie policjanci go pouczyli. 41-latek dostał też od mundurowych maseczkę ochronną, jednak jej nie założył.

Wczoraj po południu policjanci patrolujący ulice Czechowic-Dziedzic zwrócili uwagę na mężczyznę, który w miejscu gdzie jest to nakazane nie zakrywał niczym ust ani nosa. Mundurowi pouczyli go za wykroczenie oraz przekazali maseczkę, aby mógł zachowywać się zgodnie z prawem. Pomimo tego już godzinę później kolejny raz zauważyli tego samego mężczyznę, który szedł do sklepu bez otrzymanej od nich maseczki. Okazało się, że wyszedł z domu, aby dokupić alkohol, choć był już pod jego silnym wpływem. 41-latek trafił do izby wytrzeźwień.

W związku ze złamaniem przepisów o zwalczaniu rozprzestrzeniania się epidemii, mundurowi skierowali przeciwko 41-latkowi wniosek o ukaranie do sądu oraz powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Ten, za lekceważące podejście do prawa, może na niego nałożyć dotkliwą karę finansową.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone