Czwartek, 26 maja 202226/05/2022

Uprowadzili i dotkliwie pobili 26-latka. Kazali mu kopać grób gołymi rękami

Policjanci ustalili i zatrzymali mężczyzn podejrzanych o uprowadzenie i pobicie 26-latka. Oprawcy wywieźli ofiarę w bagażniku auta w odludne miejsce i kazali 26-latkowi kopać grób. 

Do uprowadzenia 26-letniego mężczyzny doszło 13 kwietnia w godzinach popołudniowych, w miejscowości Książ Wielki w woj. małopolskim. 26-latek został pobity przez czterech znanych mu mężczyzn, a następnie wyprowadzony z budynku, w którym przebywał i umieszczony w bagażniku samochodu, którym przewieziono go w odosobnione miejsce.

Sprawcy zabrali mu telefon, grozili śmiercią, kazali mu kopać grób, co też zaczął robić gołymi rękami, pomagając sobie kamieniem. Z uwagi na fakt, iż ziemia była twarda i dół nie powiększał się, napastnicy przewieźli go do lasu, gdzie był przez nich bity pięściami i kopany. Mężczyźni odjechali, pozostawiając 26-latka w nieznanym mu miejscu, nie wiedząc, że posiada on przy sobie drugi telefon, z którego zadzwonił na numer alarmowy.

Policjanci podjęli intensywne działania, w wyniku których zatrzymali wszystkich sprawców, mieszkańców powiatu miechowskiego, w wieku od 21 do 27 lat. Sąd wobec mężczyzn wydał postanowienia o tymczasowym aresztowaniu. Będą odpowiadać m.in. za pozbawienie wolności i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia. Motywy działania sprawców będą wyjaśniane w trakcie postępowania.

(fot. Policja, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone