Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Pijany ojciec opiekował się 2-letnim dzieckiem. Podczas interwencji znieważył policjantów [foto]

59-letni mieszkaniec Kielc został w piątek zatrzymany przez policjantów, po tym jak będąc pod wpływem alkoholu opiekował się swoim 2-letnim dzieckiem. Podczas interwencji mężczyzna znieważył mundurowych.

W piątek, przed godziną 14 do służb wpłynęła informacja o nietrzeźwym mężczyźnie, prowadzącym wózek z dzieckiem na ulicy Dalekiej w Kielcach. Według relacji zgłaszającego, małe dziecko co chwilę wychylało się niebezpiecznie z wózka, a jego opiekun sam miał trudności z zachowaniem równowagi.

Po przyjeździe na miejscu funkcjonariuszy, 59- latek, od którego czuć było silną woń alkoholu zaczął znieważać interweniujących policjantów słowami wulgarnymi i nie stosował się do wydawanych poleceń. Mężczyzna został obezwładniony przez policjantów i zatrzymany. Dziecko zostało przekazane pod opiekę babci.

59-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut znieważenia policjantów, do którego się przyznał. Wyraził także wolę do dobrowolnego poddania się karze. Grozi mu kara do roku pozbawienia wolności. O sprawowaniu opieki nad dzieckiem pod wpływem alkoholu przez 59-latka powiadomiony został sąd rodzinny.

Jednocześnie policjanci informują, że opisywana sytuacja dotyczy opublikowanego w piątek na jednym z portali społecznościowych filmu.

Opis umieszczony pod materiałem, jakoby przyczyną reakcji policjantów było niestosowanie się przez 59- latka do obowiązku noszenia maseczki jest nieprawdziwy. Materiał nie ukazuje całości interwencji, a jedynie sam moment, gdy osoba jest już zatrzymana. Należy dodać, że opieka w miejscu publicznym przez nietrzeźwego rodzica jest dużym zagrożeniem dla dziecka, co jednoznacznie pokazuje zasadność podjęcia czynności służbowych – przekazała policja.

(fot. Policja Świętokrzyska, źródło Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone