Piątek, 31 marca 202331/03/2023

Śmiertelnie ugodził nożem 58-latka. Zwłoki mężczyzny znalazła córka [zdjęcia]

Kara dożywotniego więzienia grozi 27-latkowi, który śmiertelnie ugodził nożem 58-latka. Podejrzanego o zabójstwo ustalili i zatrzymali policjanci z łęczyckiej komendy.

W sobotę, 18 kwietnia około godz. 16.30 policjanci otrzymali zgłoszenie o ujawnieniu zwłok mężczyzny w jednym z domów na terenie gminy Grabów w woj. łódzkim. Ciało samotnie mieszkającego 58-latka ujawniła córka. Wszystko wskazywało, że mężczyzna zmarł po ugodzeniu ostrym narzędziem. Jeszcze tego samego dnia policjanci na terenie pobliskiej posesji zatrzymali 27-latka podejrzanego o to zabójstwo.

Mieszkaniec pow. kolskiego przebywał u rodziny i jak się okazało był już poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo w ruchu drogowym. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń dzień wcześniej odwiedził znanego mu 58-latka. Podczas spożywania alkoholu doszło pomiędzy nimi do kłótni, w trakcie której chwycił za nóż i ugodził nim mężczyznę.

Narzędzie zbrodni, które usiłował ukryć znaleźli i zabezpieczyli policjanci. Podejrzany usłyszał już zarzut. Teraz za przestępstwo zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator wystąpiła już z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone