Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Strzelał z wiatrówki do przechodniów. Ranna kobieta trafiła do szpitala

42-letnia kobieta idąca ulicą została postrzelona z wiatrówki i trafiła do szpitala. Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Ostatecznie zarzut m.in. spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu kobiety usłyszał 29-latek. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 18 kwietnia przed godziną 15.00 policjanci ze Strykowa i Głowna dostali wezwanie w rejon jednego z głowieńskich osiedli. Na miejscu w rozmowie z 42-letnią kobietą i jej córką funkcjonariusze dowiedzieli się, że podczas gdy obie szły w pobliżu bloku mieszkalnego jedna z nich została postrzelona w kolano najprawdopodobniej z broni typu wiatrówka. Poszkodowana trafiła do szpitala, gdzie potwierdzono postrzał z broni śrutowej.

Mundurowi wytypowali jedno z pobliskich mieszkań jako to, z którego okien mógł paść strzał. Wewnątrz mundurowi zastali 2 mężczyzn oraz kobietę w trakcie zakrapianej imprezy. Wszyscy byli nietrzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali imprezowiczów, a w mieszkaniu zabezpieczyli broń typu wiatrówka, z której najprawdopodobniej oddano strzał przez okno.

Zgromadzony w tej sprawie materiał pozwolił śledczym na przedstawienie zarzutów 29-latkowi, który był gościem w mieszkaniu. Mężczyzna może odpowiedzieć za spowodowani średniego uszczerbku na zdrowiu kobiety, a także za groźby, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy podczas zatrzymania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja, Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone