Czwartek, 06 maja 202106/05/2021

Bez prawa jazdy za to z 3 promilami. Pijany kierowca ugrzązł w błocie [foto]

Dzięki wzorowej reakcji świadka policjanci zatrzymali 29-letni kierowcę fiata, który wsiadł do auta mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W niedzielę, 19 kwietnia po godzinie 16.00, dyżurny myślenickiej policji otrzymał zgłoszenie od świadka, który zauważył, że zataczający się mężczyzna wsiadł za kierownicę fiata i odjechał. Skierowani na miejsce policjanci nie musieli ścigać go ścigać, gdyż samochód kierowany przez 29-letniego mężczyznę ugrzązł w błocie.

Wraz z kierowcą, w pojeździe znajdowała się 32-latka z gminy Myślenice. Kiedy policjanci zapytali 29-latka, co robi z dala od szosy, usłyszeli, że wraz ze swoją narzeczoną zamierzał nocować w samochodzie, a wjeżdżając na bezdroża, szukali ustronnego miejsca. Bełkotliwa mowa i chwiejny krok, utwierdziły mundurowych, że należy przeprowadzić badanie trzeźwości. Wynik badania wykazał ponad 3 promile. Dodatkowo, sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że kierowca nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Nietrzeźwy mieszkaniec powiatu myślenickiego noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i podczas przesłuchania przyznał się do winy. Za powyższe przestępstwo grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone