Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Pijany i agresywny mężczyzna szalał z maczetą po ulicach Chrzanowa [zdjęcia]

Policjanci z Chrzanowa w woj. małopolskim zatrzymali pijanego mężczyznę z maczetą, który groził przechodniom pozbawieniem życia. Agresor zniszczył też dwa samochody przy pomocy niebezpiecznego narzędzia. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę około godz. 18:20 chrzanowscy policjanci patrolujący miasto otrzymali wezwanie na ul. Kadłubek, gdzie miał znajdować się agresywny mężczyzna z maczetą, który grozi przechodniom.

Policjanci po przybyciu na miejsce zauważyli mężczyznę ubranego w czarny dres z maczetą w ręce. Mundurowi zatrzymali 41-letniego mieszkańca Chrzanowa i doprowadzili do radiowozu. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Podczas czynności na miejscu zdarzenia okazało się, że agresor uszkodził ostrym narzędziem dwa auta, a przed jednym ze sklepów groził przypadkowej osobie pozbawieniem życia.

Pijany mężczyzna noc spędził w policyjnych pomieszczeniach dla zatrzymanych .
Wczoraj usłyszał zarzuty m.in. znieważenia funkcjonariuszy, groźby karalnej oraz zniszczenia mienia za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna zostanie ukarany za złamanie obostrzeń w dobie panującej pandemii, a także spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone