Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Pijana matka opiekowała się 4-letnią córką. „Dziś wypiłam tylko piwo i parę kieliszków wódki”

34-letnia mieszkanka gminy Jedwabno znajdując się w stanie nietrzeźwości, sprawowała opiekę nad swoją 4-letnią córką. Policjantom oświadczyła, że „dziś wypiła tylko piwo i w południe parę kieliszków wódki”. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

W poniedziałek, 20 kwietnia około godz. 21:00 policjanci zostali skierowani do jednego z mieszkań położonych na terenie gminy Jedwabno. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pod tym adresem nietrzeźwa matka, może sprawować opiekę nad swoim dzieckiem.

Mundurowi potwierdzili posiadane przez siebie informację pomimo, iż 34-letnia kobieta próbowała wprowadzić ich w błąd. Jak sama przyznała „woń alkoholu maskuje środkiem odświeżającym jamę ustną”. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczyła – „dziś wypiłam tylko piwo i w południe parę kieliszków wódki”.

W mieszkaniu oprócz pijanej matki znajdowała się 4-letnia dziewczynka, nad którą kobieta sprawowała opiekę sama. Policjanci postanowili przekazać dziewczynkę pod opiekę trzeźwego opiekuna. Na miejsce interwencji stawił się dziadek dziewczynki, który bez chwili wahania podjął się opieki nad wnuczką do czasu wytrzeźwienia jej matki.

Zgodnie z art. 106 Kodeksu wykroczeń kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany. 

(fot. info112.pl , źródło KPP w Szczytnie)

Komentarze wyłączone