Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

Policjant z Gniezna zakażony koronawirusem. 37 osób na kwarantannie

W poniedziałek u policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie wykryto zakażenie koronawirusem. 37 osób, które miało kontakt z funkcjonariuszem jest objętych kwarantanną. Zostały im pobrane próbki do badań.

Funkcjonariusz KPP w Gnieźnie po raz ostatni był w pracy z 10 na 11 kwietnia. Od prawie dwóch tygodni nie przebywał na terenie jednostki.

Ze względu na złe samopoczucie poddał się testowi. W poniedziałek 20 kwietnia poinformował swoich przełożonych, że ma wynik pozytywny.

Trzydzieści siedem osób – funkcjonariuszy i pracowników cywilnych jest już na kwarantannie. Zostali odseparowani od pozostałego personelu jednostki. Wszyscy pozostają pod opieką Inspektora Sanitarnego MSWiA. Została wdrożona procedura badań na obecność koronawirusa. Wkrótce mają być wyniki testów.

Pozostały personel KPP w Gnieźnie pozostaje w służbie. W jednostce stosowane są wysokie standardy bezpieczeństwa. W tej chwili ciągłość służby jest zapewniona. Mieszkańcy Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego mają zapewnioną obsługę oraz bezpieczeństwo na niezmienionym poziomie.

(fot. Wielkopolska Policja, źródło Wielkopolska Policja)

Komentarze wyłączone