Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Uciekła ze szpitala, bo nie miała papierosów [foto]

Policjanci interweniowali wobec pacjentki, która chcąc uniknąć hospitalizacji w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, uciekła ze szpitala. Kobieta tłumaczyła, że nie chciała zostać w placówce bez zapasu papierosów.

We wtorek około godz. 17:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy został powiadomiony przez służby medyczne, że ze Szpitala Powiatowego w Szczytnie uciekła pacjentka, która miała objawy mogące świadczyć o zakażeniu koronawirusem. Zgłoszenie to postawiło na nogi zarówno służby sanitarne, pogotowie ratunkowe, oraz funkcjonariuszy miejscowej komendy.

Policjanci wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, już po kilku minutach od zgłoszenia zauważyli odpowiadającą wskazanemu rysopisowi kobietę. 43-latka powiedziała, że opuściła szpital, bo nie chciała być hospitalizowana bez papierosów. W trakcie zatrzymania była nietrzeźwa.

43-letnią mieszkankę gminy Świętajno poddano badaniu na obecność Covid-19 i przewieziono do policyjnej izby zatrzymań, specjalnie przygotowanej dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

(fot. KPP Szczytno, źródło KPP Szczytno)

Komentarze wyłączone