Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Ugodzili nożem 24-latka i wypchnęli go z samochodu [zdjęcia]

Policjanci zatrzymali 24 i 18-latka podejrzanych o pobicie i ugodzenie nożem swojego kolegi, którego po ataku wypchnęli z samochodu. Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

19 kwietnia dyżurny Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej otrzymał informację, że w rejonie ul. Marka znajduje się ranny 24-letni mężczyzna, który został najprawdopodobniej zaatakowany nożem.

Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Mundurowi ustalili, że do zranienia pokrzywdzonego doszło w samochodzie, do którego mężczyzna wsiadł wcześniej, a którym jechało dwóch znanych mu mężczyzn. W pewnym momencie, siedzący z tyłu mężczyzna miał go obezwładnić, a kierowca zadać mu kilka ciosów nożem. Po ataku pokrzywdzony został wypchnięty z auta, a sprawcy odjechali. Ranny został zabrany do szpitala.

Do zranienia pokrzywdzonego doszło w samochodzie marki Fiat Stilo, który kilka godzin później (ok. godz. 3:30) w miejscowości Kasinka Mała dachował. Kierowca i pasażer zbiegli z miejsca zdarzenia.  Policjanci ustalili i jeszcze tego samego dnia zatrzymali podejrzanych. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu limanowskiego w wieku 24 i 18 lat. 24-latek kierował pojazdem, w stanie nietrzeźwości (miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie) i spowodował kolizję drogową. 

Obu zatrzymanym przedstawiono  zarzuty współudziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a 24-latkowi spowodowania uszkodzenia ciała. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 24-latek usłyszy także zarzuty dotyczące kierowania w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji.

(fot. KWP w Krakowie, źródło KWP w Krakowie)

Komentarze wyłączone