Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

19-latek rzucił się na wuja z nożem, a jego żonę zaatakował siekierą. Usłyszał zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa

Policjanci z Lipska zatrzymali sprawcę ataku na dwie osoby. 19-latek usłyszał zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa po tym jak zaatakował swojego wujka i jego żonę. Teraz grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

W miniony piątek wieczorem policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ataku siekierą i ugodzenia nożem mężczyzny i kobiety. 19-latek bez powodu zaatakował wuja wykonującego prace w gospodarstwie, zadając mu kilka ciosów nożem. Kiedy z domu wyszła żona rannego mężczyzny, agresor rzucił się na nią zadając jej ciosy siekierą. Napastnika obezwładniły osoby postronne, które słysząc krzyki przybiegły z pomocą. Małżonkowie z rozległymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali gdzie udzielono im pomocy medycznej.

Funkcjonariusze przewieźli 19-latka do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić sprawcy zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa. Sprawca ataku decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą od 8 lat, do 25 lat albo karą dożywotniego więzienia.

(fot. KPP w Lipsku, źródło KPP w Lipsku)

Komentarze wyłączone