Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Pijany kierowca lawety przyjechał po rozbite auto

26-latek przyjechał lawetą na miejsce kolizji na ul. Jana Pawła II we Włocławku po rozbite auto. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie i wkrótce stanie przed sądem.

We wtorek wieczorem doszło do niegroźnej kolizji na ul. Jana Pawła II we Włocławku.

Kierująca volkswagenem 42-latka zderzyła się z jadącą mercedesem 47-latką. Policjanci ukarali 42-letnią sprawczynię mandatem karnym oraz punktami i pozostali na miejscu zdarzenia do czasu przybycia pomocy drogowej, wezwanej przez jedną z uczestniczek kolizji.

Zachowanie kierowcy lawety zaniepokoiło męża jeden z kobiet biorących udział w zdarzeniu. Według jego przypuszczeń kierujący lawetą mógł być pod wpływem alkoholu. Miał nieskoordynowane ruchy, a nawet przewrócił się w pewnym momencie.

Policjanci zbadali stan trzeźwości 26-letniego kierowcy pomocy drogowej i wówczas okazało się, że jest on kompletnie pijany. Miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy i wkrótce stanie przed sądem. Za takie zachowanie grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

(fot. info112. Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone