Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

16-latek uciekał przed policją. W aucie 7 osób, jedna poszukiwana

Policjanci tarnowskiej drogówki zatrzymali siedmioro nastolatków pędzących oplem bez ważnych badań technicznych. Za kierownicą pojazdu siedział 16-latek, a jeden z pasażerów był poszukiwany.

Jeden z patroli Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie pełniący służbę na terenie powiatu w rejonie wiaduktu w Skrzyszowie zauważył opla astrę, którego kierowca pomimo terenu zabudowanego jechał z prędkością znacznie przekraczającą dozwolone 50 km/h. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania.

Ten jednak przyśpieszył, zjechał na lewy pas jezdni, po czym omijając policjanta, odjechał w stronę Szynwałdu.

Funkcjonariusze nadając sygnały świetlne i dźwiękowe, rozpoczęli pościg, który nie trwał długo. Parę kilometrów dalej kierowca widząc zbliżający się radiowóz, zwolnił, a po chwili się zatrzymał.

Jak się okazało za kierownicą siedział 16-latek, który z racji wieku nie miał prawa jazdy, a jakby tego było mało, pożyczony 24-letni samochód nie posiadał aktualnych badań technicznych. Wraz z chłopakiem samochodem podróżowało sześcioro nastolatków w wieku od 15 do 16 lat. Pięcioro z nich na tylnej kanapie. Troje zajmowało tylne fotele, dwoje zaś przestrzeń między nimi, a przednimi fotelami.

Podczas wykonywania sprawdzeń grupy lekkomyślnej młodzieży wyszło na jaw, że jeden z pasażerów jest poszukiwany przez tarnowski sąd i policję, po tym, jak kilka tygodni wcześniej uciekł z jednej z placówek wychowawczych.

Całą siódemką zajęli się tarnowscy policjanci, a w najbliższym czasie również sąd dla nieletnich i to on ostatecznie zdecyduje o dalszym losie młodych ludzi. Kierowca odpowie za jazdę bez uprawnień a cala siódemka za naruszenie zakazu spotkań, który obowiązuje w czasie epidemii. Policjanci ustalają także osobę odpowiedzialną za udostępnienie pojazdu nieletniemu bez prawa jazdy.

(fot. Policja, źródło Policja Tarnów)

Komentarze wyłączone