Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Dwie osoby nie żyją po zderzeniu trzech pojazdów. Jeden z kierowców pijany [foto]

Do tragicznego wypadku doszło w piątek po południu na 42. km drogi wojewódzkiej nr 484, na terenie powiatu radomszczańskiego w rejonie Kamieńska. W wyniku zdarzenia trzech pojazdów śmierć na miejscu poniosły dwie osoby.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 49-letni mężczyzna kierujący volkswagenem passatem wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę wojewódzką nr 484 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z jeepem, którym podróżowało małżeństwo w wieku 61 lat. Na skutek uderzenia jeep zmienił tor jazdy i zderzył się z nissanem kierowanym przez 48-letnią kobietę.

Pomimo wysiłków ratowników śmierć na miejscu poniosły dwie osoby: 48-letnia kierująca nissanem oraz 61-letnia pasażerka jeepa. Kierujący volkswagenem podróżował wraz z 47-letnią pasażerką i 10-letnią córką. Cała trójka została hospitalizowana. Kierujący jeepem 61-latek nie odniósł obrażeń. Badanie wykazało, że kierujący volkswagenem miał w organizmie 2,8 promila alkoholu.

Na miejscu wypadku pracowali policjanci, którzy zabezpieczali ślady i ustalali świadków. Droga w rejonie zdarzenia była nieprzejezdna przez kilka godzin. Okoliczności zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

(fot. KPP w Radomsku, KPP w Radomsku)

Komentarze wyłączone