Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Groził policjantom i ich rodzinom zabójstwem. W mieszkaniu miał noże, kastety i pistolet [zdjęcia, wideo]

32-latek, który groził funkcjonariuszom i ich rodzinom zabójstwem oraz nawoływał innych do ataków na policjantów został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 32-latek ma bogatą kartotekę kryminalną. Odbywał już kary pozbawienia wolności.

Do Komendy Wojewódzkiej w Łodzi z Komendy Głównej Policji  trafiła  informacja o ujawnionych na jednej z grup w mediach społecznościowych wpisów nawołujących do popełnienia przestępstwa na szkodę policjantów oraz ich bliskich.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że odpowiada za nie 32-letni łodzianin. Aktualnie bezrobotny mężczyzna w przeszłości wielokrotnie notowany za różne przestępstwa kryminalne, przebywając jak widać czasowo na wolności, nakłaniał innych internautów do prześladowania funkcjonariuszy ujawniając przy tym wizerunki policjantów i ich rodzin. Można by rzec, że uczynił sobie z tego stałe zajęcie.

Publikując zdjęcia policjantów i ich rodzin 32-latek ukierunkowywał swoje pełne wulgaryzmów i agresji wpisy pod ich adresem. Sam zamieszczał także fotografie, na których wskazywał, że jest w posiadaniu różnych niebezpiecznych narzędzi jak kastety, noże czy pistolet. Takie zachowanie wskazywało na określone w kodeksie karnym publiczne nawoływanie do przestępstwa i realne zagrożenie ich realizacji.

23 kwietnia 2020 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi, po namierzeniu 32-leniego hejtera, zatrzymali go na terenie powiatu zduńskowolskiego. Podejrzewany kierował oplem mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów co samo w sobie stanowiło już przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli w aucie m.in.wiatrówkę. W zajmowanym przez podejrzewanego łódzkim mieszkaniu znaleźli  dodatkowo m.in. ukryte dilerki z narkotykiem, pałkę teleskopową, 4 składane noże i kastet.

32-latek zostanie przesłuchany przez prokuratora. Usłyszy najprawdopodobniej zarzuty złamania zakazu sądowego ,posiadania narkotyków oraz nawoływania do popełnienia przestępstw, których pokrzywdzonymi mieli być policjanci. Prokurator podejmie decyzje co do środków zapobiegawczych.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone