Piątek, 17 września 202117/09/2021

Kobieta zakażona koronawirusem wybrała się z mężem na zakupy. Trafiła do aresztu, grozi jej 8 lat więzienia [foto]

54-letnia kobieta wiedząc, że jest zakażona koronawirusem wybrała się ze swoim mężem na zakupy do jednego ze sklepów na terenie powiatu ostrołęckiego. Decyzją sądu został wobec niej zastosowany tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

W miniony czwartek policjanci otrzymali informację, że w jednym z lokalnych sklepów na terenie powiatu ostrołęckiego może przebywać kobieta zarażona koronawirusem. Według ustaleń miała to być 54 -letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego, która z mężem wybrała się na zakupy.

Na miejsce natychmiast pojechali ostrołęccy policjanci, którzy zachowując wszelkie środki ostrożności oraz środki ochrony rozpoczęli czynności. Szybko ustalono, że w sklepie przebywało 7 osób, natomiast nieodpowiedzialna kobieta została zatrzymana w drodze powrotnej przez policjantów z Wyszkowa.

54 – latka została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie specjalnie przystosowanym do przebywania w nim osób zarażonych koronawirusem. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutu dotyczącego sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Na wniosek prokuratury decyzją sądu kobieta została aresztowana na okres 2 miesięcy. Czeka ją również wysoka kara finansowa. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Po raz pierwszy wszystkie wykonywane czynności z osobą zarażoną koronawirusem łącznie z posiedzeniem sądu, dzięki systemom teleinformatycznym policji były prowadzone w formie videokonferencji z siedziby ostrołęckich policjantów.

(fot. KMP Ostrołęka, źródło KMP Ostrołęka)

Komentarze wyłączone