Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Pijany 18-latek doprowadził do groźnego zdarzenia. Prawo jazdy miał od 4 miesięcy [zdjęcia]

18-letni kierowca skody, który prawo jazdy miał od czterech miesięcy zakończył nocną eskapadę z kolegami w przydrożnym rowie na dachu pojazdu. Jak się okazało młody mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 188. W okolicy miejscowości Skórka dachowała osobowa skoda fabia. Policjanci, ustalili, że pojazdem podróżował trzech młodych mężczyzn z gminy Złotów, którzy po zdarzeniu samodzielnie wydostali się z pojazdu.

Mundurowi bardzo szybko rozszyfrowali, który z 18-latków siedział za kierownicą pojazdu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że miał on prawie półtora promila alkoholu w organizmie. Pod wpływem alkoholu znajdował się też jeden z pasażerów.

W kolizji na szczęście nikt nie ucierpiał. 18-latek usłyszy teraz zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata na co najmniej trzy lata prawa jazdy, które uzyskał dopiero cztery miesiące temu oraz grzywna w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Dodatkowo przed sądem odpowie za wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(fot. KPP Złotów, źródło KPP Złotów)

Komentarze wyłączone