Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Mężczyzna porażony prądem podczas montażu kuchenki. Uratowali go policjanci

55-letni mieszkaniec Halinowa podczas montażu kuchenki został porażony prądem. Poszkodowany był reanimowany przez policjantów. Udało się mu przywrócić czynności życiowe. W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

W sobotę w godzinach popołudniowych do halinowskiego komisariatu wbiegł roztrzęsiony mężczyzna, wołając o pomoc dla porażonego prądem członka rodziny. Komendant komisariatu, który był na służbie natychmiast udał się razem ze zgłaszającym pod wskazany adres.

W odległości kilkuset metrów znajdował się dom, w którym doszło do wypadku. Funkcjonariusz sprawdził, czy odcięte zostało źródło prądu i czy bezpiecznie może udzielić pomocy. Następnie przystąpił do pomocy poszkodowanemu. W tym czasie na miejsce dotarli kolejni policjanci

Poszkodowanemu 55-latkowi mundurowi na zmianę prowadzili czynności resuscytacyjne do czasu przyjazdu pogotowia. Po kilku minutach mężczyźnie udało się przywrócić akcję serca. Został on przekazany ratownikom medycznym. 55-latek w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Jak ustalili policjanci do porażenia prądem doszło podczas montażu kuchenki gazowej.

(fot. pixabay.com, źródło KPP w Mińsku Mazowieckim)

Komentarze wyłączone