Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Nadal nie odnaleziono 3,5-letniego Kacpra. Zatrzymano ojca dziecka

Wciąż nie odnaleziono 3,5-letniego Kacpra Blażejowskiego, który zaginął wczoraj wieczorem w Nowogroźdzcu w woj. Dolnośląskim. Każdy kto widział chłopca proszony jest o informację na numer telefonu 75 6496 200 lub 201.

W poniedziałek 27 kwietnia, około godz. 19 3,5-letni Kacper podczas spaceru nad rzeką oddalił się od swojego ojca i zniknął mu z oczu. Chłopiec był ubrany w czarne spodnie typu bojówki, koszulkę w poziome pasy biało-czerwone z nadrukiem głowy Myszki Miki oraz szare sportowe buty. 

Policja poinformowała, że zatrzymała ojca dziecka, który jak się okazało był wcześniej poszukiwany za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy 

Od wczoraj w poszukiwaniach 3,5-latka bierze udział kilkudziesięciu policjantów, strażacy z całego województwa i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Łącznie ponad 200 osób.

Do akcji skierowano policyjny śmigłowiec i specjalną grupę z dronem, które za pomocą kamer termowizyjnych z powietrza patrolują obszar, na którym może znajdować się Kacper. Dziś grupa nurków wraz ze strażakami ponownie przeszukuje z pomocą sonaru pobliską rzekę Kwisa. Przeczesywane są również pobliskie ogrody działkowe.

W akcji poszukiwawczej wykorzystywane są psy tropiące. Na pomoc ruszyli także okoliczni mieszkańcy. Osoby znające miejsce pobytu dziecka lub posiadające informacje, które mogą pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu na numer telefonu 75 6496  200 lub 201.

(fot. Policja Lwówek Śląski, Policja Bolesławiec, źródło KPP Bolesławiec)

Komentarze wyłączone