Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Wykorzystanie seksualne w domu pomocy społecznej

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo przeciwko Robertowi D., podejrzanemu o doprowadzenie do obcowania płciowego z innym pensjonariuszem placówki. Podejrzany wykorzystując chorobę psychiczną poszkodowanego i brak zdolności ofiary do rozpoznania znaczenia czynu odbył z podopiecznym placówki stosunek płciowy.

Na podstawie zebranego w sprawie materiału dowodowego ustalono, że w dniach 11 lub 12 kwietnia 2020r. jeden z pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Ostrołęce, tj. Robert D. odbył z innym pensjonariuszem placówki stosunek płciowy. Sprawca wykorzystał stan umysłowy ofiary, która cierpi na zaburzenia natury psychicznej pod postacią schizofrenii paranoidalnej.

Wskazane zaburzenia nie pozwoliły pokrzywdzonemu na prawidłową ocenę sytuacji i właściwe pokierowanie swoim postępowaniem. O przestępczym zdarzeniu organy ścigania zostały powiadomione przez władze Domu Pomocy Społecznej.

Podejrzany Robert D. przyznał się do przedstawionego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności

(fot. Policja, źródło Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce)

Komentarze wyłączone