Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Wypalali trawę, zostali nagrani policyjnym dronem [wideo]

59-letni mieszkaniec powiatu radomskiego ukarany został mandatem karnym za wypalanie traw, wobec dwóch innych mężczyzn zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne. Do walki z podpalaczami i osobami wypalającymi trawę policjanci w ostatnich dniach wykorzystują drony.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Radomiu z wykorzystaniem policyjnego drona przeprowadzili na terenie powiatu szydłowieckiego wspólnie działania skierowane przeciwko podpalaczom.

W trakcie mundurowi zauważyli palący się dużych rozmiarów teren porośnięty trzciną i trawą. Kiedy dotarli na miejsce zastali właściciela gruntu, który oświadczył, że w ten sposób chciał oczyścić działkę.

59-mieszkaniec powiatu radomskiego został ukarany przez policjantów mandatem karnym. Wobec dwóch pozostałych mężczyzn również zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

Policjanci przypominają, że wypalanie łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych, trzcinowisk lub szuwarów grozi kara aresztu lub grzywna.

Jeśli podczas pożaru suchej roślinności dojdzie do zagrożenia życia ludzi lub mienia, czyn może być sklasyfikowany, jako przestępstwo, podlegające karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Od 1 stycznia 2020 roku powstało już ponad 4400 pożarów traw oraz 1000 pożarów w lasach.

(fot. wideo Policja Mazowiecka, źródło Policja Mazowiecka)

Komentarze wyłączone