Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Ciężarówka złamała się na pół po zderzeniu z pociągiem. 10 osób rannych [foto]

Do poważnego wypadku doszło w środę przed godz. 18 na przejeździe kolejowym w Bolechowie niedaleko Poznania. Samochód ciężarowy z naczepą zderzył się z pociągiem. 10 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko. Na miejscu pracują służby.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, przed przejazdem stało po kilka samochodów osobowych z każdej strony.

Kierowca ciężarówki ominął te auta i wjechał na przejazd przy opuszczonych szlabanach i czerwonym świetle, wprost przed nadjeżdżający szynobus Kolei Wielkopolskich relacji Wągrowiec-Wolsztyn

Siła zderzenia była tak duża, że ciężarówka przełamała się na pół, a szynobus wykoleił się. Pociągiem podróżowało 15 osób – 11 pasażerów i 4 osoby z obsługi. W wyniku wypadku 10 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko. Na miejscu działają służby ratunkowe. W akcji ratunkowej biorą udział dwa śmigłowce LPR.

Będziemy domagać się aresztu dla kierowcy ciężarówki. Złamał wszystkie zasady bezpieczeństwa i to w sposób rażący – przekazali policjanci.

Okoliczności zdarzenia są ustalane. Ruch pociągów na trasie Bolechowo – Murowana Goślina został wstrzymany. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.


(fot. Policja Wielkopolska, źródło Policja Wielkopolska)

Komentarze wyłączone