Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Wysiadł z auta, żeby dolać paliwa, został potrącony przez ciężarówkę [foto]

Do groźnego wypadku doszło na autostradzie A1, na wysokości miejscowości Biała na Śląsku. 22-letni mężczyzna podczas wlewania paliwa z kanistra do baku busa, stojącego na pasie awaryjnym, został potrącony przez omijający go samochód ciężarowy.

Do wypadku doszło 29, kwietnia około godziny 11.10 na autostradzie A1. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-letniemu obywatelowi Ukrainy, przebywającemu w Warszawie, zabrakło paliwa w busie, którym jechał w kierunku Łodzi. W związku z tym mężczyzna zatrzymał się na pasie awaryjnym i podczas wlewania paliwa z kanistra do baku, znajdującego się od strony kierowcy, został potrącony przez omijający go samochód ciężarowy, który jechał w kierunku Łodzi. Pojazdem tym kierował 27-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego w województwie małopolskim. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Poszkodowany obywatel Ukrainy z obrażeniami ciała został zabrany do częstochowskiego szpitala. Szczegółowe okoliczności wypadku badają teraz śledczy z Kłobucka oraz biegły z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych. Sprawę nadzoruje częstochowska prokuratura.

(fot. KPP w Kłobucku, źródło KPP w Kłobucku)

Komentarze wyłączone