Środa, 31 maja 202331/05/2023

Zarzut dla kierowcy ciężarówki, który doprowadził do wypadku w Bolechowie [foto]

Kierowca ciężarówki, który w miniony czwartek doprowadził do poważnego wypadku na przejeździe kolejowym w Bolechowie koło Poznania usłyszał zarzut spowodowania katastrofy i zagrożenia dla życia oraz zdrowia wielu osób. Grozi mu 10 lat więzienia.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, przed przejazdem stało po kilka samochodów osobowych z każdej strony. Kierowca ciężarówki ominął te auta i wjechał na przejazd przy opuszczonych szlabanach i czerwonym świetle, wprost przed nadjeżdżający szynobus.

Siła zderzenia była tak duża, że ciężarówka przełamała się na pół, a szynobus wykoleił się. Pociągiem podróżowało 15 osób – 11 pasażerów i 4 osoby z obsługi. W wyniku wypadku 10 osób zostało rannych, w tym jedna ciężko. W akcji ratunkowej brały udział dwa śmigłowce LPR.

Kierowca ciągnika siodłowego usłyszał w poznańskiej prokuraturze zarzut spowodowania katastrofy i zagrożenia dla życia oraz zdrowia wielu osób. Grozi mu 10 lat więzienia.

Prokurator podjął decyzję o środkach zapobiegawczych. Kierowca dostał dozór policji, ma zatrzymany paszport, prawo jazdy i wyznaczono 10 tys. złotych poręczenia majątkowego.

(fot. Policja Wielkopolska, źródło Policja Wielkopolkska)

Komentarze wyłączone