Sobota, 21 maja 202221/05/2022

19-latek i 13-latek włamywali się do sklepów i kradli alkohol [wideo]

19-latek razem ze swoim 13-letnim kompanem włamywali się do sklepów i kradli artykuły tytoniowe oraz alkohol. Maskując ślady włamania, obrócili kamerę przed sklepem. Zapomnieli jednak o kolejnej kamerze w środku lokalu. Obaj włamywacze przyznali się do winy.

Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Starszemu grozi 10 lat więzienia, młodszym zajmie się sąd rodzinny.

Do pierwszego włamania doszło 10 kwietnia br. na poznańskiej Wildzie. Dwaj sprawcy wybili szybę w drzwiach. Ze sklepu ukradli wyroby tytoniowe i alkohol. Właściciel wycenił straty na 5 tysięcy złotych. Na miejscu przestępstwa policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady.

Sprawcy dwa tygodnie później, 27 kwietnia włamali się do kolejnego sklepu – tym razem na poznańskiej Dębinie. Pod osłoną nocy uszkadzając drzwi, po raz kolejny okradli sklep. Ich łupem znowu padły wyroby tytoniowe i alkoholowe. Starty wyceniono na 3,5 tysiąca złotych. Starszy z włamywaczy kilka godzin po włamaniu poszedł na zakupy do sklepu, do którego się włamał. Rozpoznał go właściciel, który natychmiast go ujął i przekazał policjantom.

Obydwóch włamywaczy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Starszemu z nich grozi 10 lat więzienia, młodszy za swoje czyny karalne odpowie przed sądem rodzinnym. Zatrzymani przyznali się również do kradzieży z włamaniem do dwóch sklepów na poznańskiej Starołęce.

(fot. wideo Policja Wielkopolska, źródło Policja Wielkopolska)

Komentarze wyłączone