Sobota, 21 maja 202221/05/2022

38-latka zakażona koronawirusem wybrała się na zakupy. Grozi jej 8 lat więzienia

Policjanci z Torunia zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialną 38-latkę, która wiedząc o tym, że jest zakażona koronawirusem złamała warunki kwarantanny i wybrała się na zakupy. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Teraz może jej grozić do 8 lat więzienia.

W sobotę dzielnicowy z komisariatu na toruńskim Śródmieściu wspólnie z funkcjonariuszem Żandarmerii Wojskowej realizowali działania związane z kontrolą miejsca przebywania osób objętych kwarantanną domową.

Około godz. 10:30 mundurowi pojawili się pod domem 38-latki mieszkającej na toruńskiej starówce. Z kobietą nie było kontaktu telefonicznego.

Szybko ustalono, że kobiety nie ma w domu i była widziana, jak wychodzi z budynku. Kiedy funkcjonariusze wrócili do radiowozu 38-latka pojawiła się pod klatką. Tłumaczyła, że wyszła tylko do apteki po niezbędne leki. Kobieta wiedziała o tym, że ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Kiedy funkcjonariusze zaczęli weryfikować te wyjaśnienia okazało się, że kobieta oprócz apteki odwiedziła również dwa sklepy spożywcze. Te ustalenia potwierdziły nagrania z monitoringów. O zdarzeniu został poinformowana Państwowa Inspekcja Sanitarna. Efektem skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kobiety jest poddanie kwarantannie osób, z którymi miała kontakt oraz ich rodzin.

38-latka trafiła do policyjnego aresztu. O jej dalszym losie zadecyduje sąd. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób przez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenia się choroby zakaźnej może grozić nawet do 8 lat więzienia.

(fot. Policja, źródło KMP w Toruniu)

Komentarze wyłączone