Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Koszmarny wypadek na trasie S8. Nie żyją dwie osoby, w tym dziecko [zdjęcia]

Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek po południu na 209. km drogi ekspresowej S8, na pasie ruchu w kierunku Wrocławia. Na miejscu interweniował śmigłowiec LPR.

Około. godz. 18 na drodze ekspresowej S8, między węzłami Róża i Łask w powiecie pabianickim zderzyły się dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 42-letni kierujący toyotą podczas zmiany pasa ruchu z prawego na lewy, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym lewym pasem samochodem marki Audi.

W wyniku zdarzenia kierowca toyoty stracił panowanie nad pojazdem i przebijając bariery energochłonne wypadł z trasy dachując w rowie melioracyjnym. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 42-letni kierowca toyoty (mieszkaniec województwa lubuskiego) oraz 11-letnia pasażerka pojazdu. 46-letnia kobieta i 13-letnia dziewczynka (mieszkanki Opola) zostały przewiezione do szpitala w Łodzi i Pabianicach. Kierowca audi był trzeźwy.

Decyzją prokuratora ciała ofiar zdarzenia zostały zabezpieczone w prosektorium. 
Droga S8 w rejonie wypadku na czas działań służb była całkowicie zablokowana. Trwa ustalanie okoliczności tragedii pod nadzorem prokuratora.

Więcej zdjęć i wideo zobaczysz tutaj.

(fot. epainfo.pl, Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone