Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Ostrzem topora uderzył w głowę swoją żonę. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa [foto]

74-letni mieszkaniec Myszkowa na Śląsku zaatakował swoją żonę, uderzając kobietę ostrzem topora w głowę. Ranna 65-latka została przetransportowana do szpitala. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu dożywocie.


W czwartek około 17.00 dyżurny komendy policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań w Myszkowie doszło do awantury. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Jak wynikało z ich ustaleń, agresywny i pijany 74-letni mężczyzna nagle wtargnął do pomieszczenia, w którym siedziała jego żona i bez powodu najpierw zagroził, że ją zabije, a później uderzył ją w głowę ostrzem toporka.

Kobieta z obrażeniami głowy została przewieziona do szpitala. Policjanci zatrzymali agresora, który w organizmie miał 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i w sobotę usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone