Wtorek, 24 maja 202224/05/2022

Syn podejrzany o zabójstwo matki. Wcześniej odbywał karę więzienia za znęcanie się nad rodziną

Do dramatycznego zdarzenia doszło w jednym z domów położonych w gminie Barczewo w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie ujawniono zwłoki 69-latki. Podejrzanym w tej sprawie jest 41-letni syn ofiary, z którym kobieta mieszkała pod jednym dachem. Za zabójstwo może mu grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek 28 kwietnia w godzinach wieczornych.

Na miejsce interwencji skierowano policyjny patrol oraz zespół ratownictwa medycznego. Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali leżącą na podłodze starszą kobietę bez oznak życia. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon 69-latki. W domu znajdował się również 41-letni syn kobiety. Mężczyzna, który na co dzień mieszkał ze swoją matką, w chwili przyjazdu patrolu miał ponad dwa promile alkoholu.

41-latek trafił do policyjnego aresztu. Na miejscu zdarzenia pracował również prokurator. Ciało 69-latki zostało zabezpieczone do dalszych badań sekcyjnych. Jak się okazało, śmierć nastąpiła z przyczyn nienaturalnych.

Mężczyzna w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad członkami swojej najbliższej rodziny. Zgromadzone dowody pozwoliły na sformułowanie zarzutu wobec 41-latka. Podejrzany o zabójstwo swojej matki złożył w tej sprawie obszerne wyjaśnienia.

Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec podejrzanego o zabójstwo 41-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Zgodnie z obowiązującym prawem, przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone