Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Chciał odegrać się na koledze. Założył perukę i oblał jego mercedesa farbą [zdjęcia]

35-latek oblał mercedesa kolegi farbą, bo chciał się na mim odegrać. Sprawca dla niepoznaki założył rudą perukę, jednak mimo kamuflażu wpadł w ręce policjantów. Pokrzywdzony wycenił wartość strat na kwotę 6 tys. złotych. 35-latkowi grozi 5 lat pozbawienia wolności.

Sceny jak z filmu komediowego rozegrały się w niedzielę 12 kwietnia na jednym z osiedlowych parkingów w Piszu. Kryminalni otrzymali zgłoszenie, że doszło do zniszczenia samochodu.

W rozmowie z pokrzywdzonym policjanci ustalili, że zaparkował auto wieczorem przed blokiem, a następnego dnia rano zauważył, że jego samochód marki Mercedes oblany był farbą koloru brunatnego. Mężczyzna nie podejrzewał nikogo o zniszczenie auta.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawca działając pod osłoną nocy, prawdopodobnie miał na sobie rudą perukę. Idąc tym tropem kryminalni wytypowali osobę, która dopuściła się zniszczenia mienia. Sprawcą okazał się 35-latek mieszkający na tym samym osiedlu w Piszu, co pokrzywdzony.

Mężczyzna usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia powłoki lakierniczej samochodu marki Mercedes poprzez wylanie na lakier farby koloru brunatnego w wyniku czego powstały straty wartości 6000 złotych na szkodę zawiadamiającego. 35-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Dodał tylko, że postanowił w ten sposób odegrać się na dawnym znajomym, z którym był kiedyś skonfliktowany. Za zniszczenie mienia mieszkańcowi Pisza grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Komentarze wyłączone