Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Skatowali psa młotkiem, bo im przeszkadzał

Dwóch mieszkańców Boguszowa-Gorc w woj. dolnośląskim odpowie za skatowanie psa przy pomocy młotka. Ciężko ranne zwierzę zauważyli okoliczni mieszkańcy. Sprawcy bestialskiego czynu przyznali się do winy. Jak powiedzieli, chcieli się pozbyć psa, bo im przeszkadzał.

W miniony czwartek rano mieszkańcy Boguszowa-Gorc zauważyli zakrwawionego psa na jednej z ulic miasta. Zwierzę trafiło pod opiekę fundacji, a o sprawie powiadomiono policję.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 34 lat. Podejrzani w trakcie czynności procesowych oświadczyli, że pies po prostu im przeszkadzał, w związku z tym postanowił go zabić, uderzając kilkakrotnie młotkiem w głowę, a następnie wynieśli na pobliskie ogródki działkowe. Ostatecznie pies jednak przeżył i o własnych siłach udało mu się wyjść na ulicę, skąd trafił pod opiekę lekarzy weterynarii.

W wyniku dalszych czynności policjanci wykazali związek starszego z mężczyzn z dokonanymi w ciągu ostatnich kliku miesięcy pięcioma włamaniami do obiektów gospodarczych na terenie Boguszowa-Gorc. 34-latek działał w warunkach recydywy, dlatego do więzienia może trafić nawet na 15 lat. Drugiemu z podejrzanych, który nie był wcześniej karany, grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w stosunku do obu mężczyzn sąd może zastosować zakaz posiadania zwierząt.

(fot. pixabay.com, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone