Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Zignorował znak „STOP” i zderzył się z dwoma pojazdami [zdjęcia]

Do groźnego zdarzenia doszło w centrum Olsztynka w woj. warmińsko-mazurskim. Kierowca samochodu dostawczego zignorował znak „STOP” w wyniku czego zderzył się z dwoma pojazdami. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 48-letni kierujący samochodem dostawczym marki Daewoo zignorował nakaz zatrzymania się przed znakiem „STOP”, wjechał na skrzyżowanie ulicy Emila von Behringa z ul. Niepodległości, po czym uderzył w osobowego peugeota.

Siła uderzenia była tak duża, że pojazd dostawczy przechylił się, po czym kontynuował przez chwilę jazdę na dwóch kołach, a następnie spadł na jadącego z naprzeciwka volkswagena passata i ostatecznie przewrócił się na bok.

W wyniku zdarzenia poszkodowany 72-letni kierowca volkswagena został przetransportowany do szpitala. Na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Policjanci zatrzymali 48-letniemu kierowcy daewoo uprawnienia do kierowania pojazdami. Wkrótce, sprawca kolizji drogowej ze swojej nieodpowiedzialnej decyzji będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

(fot. KMP w Olsztynie, źródło KMP w Olsztynie)

Komentarze wyłączone