Sobota, 21 maja 202221/05/2022

2-latka pod wpływem amfetaminy. Zatrzymano ojca dziecka [foto]

Policjanci z Malborka w woj. pomorskim ustalają okoliczności, w jakich doszło do zatrucia środkami odurzającymi 2-letniej dziewczynki. W jej organizmie ujawniono obecność amfetaminy. W tym czasie opiekę nad nią sprawował 24-letni ojciec. Mężczyzna został zatrzymany.

W poniedziałek, 4 maja malborscy policjanci zostali powiadomieni przez lekarza, że do szpitala trafiła 2-letnia dziewczynka z objawami zatrucia środkami odurzającymi. Mundurowi w rozmowie z lekarzem ustalili, że 3 maja br. około godziny 21.00 pogotowie ratunkowe przywiozło 2-letnie dziecko, które było mocno pobudzone i miało zaczerwienione oczy. Po badaniach okazało się, że w organizmie dziewczynki stwierdzono ślady amfetaminy.

2-latka podczas weekendu przebywała pod opieką ojca. Policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę. Badanie narkotestesterem wykazało, że zatrzymany był pod wpływem amfetaminy. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania rozstroju zdrowia dziecka.

24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Decyzją prokuratora wobec ojca dziecka zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do 2-letniej córki. O sprawie został również poinformowany sąd rodzinny.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone