Niedziela, 26 czerwca 202226/06/2022

Pijana matka opiekowała się dzieckiem. 7-latek ze wstrząśnieniem mózgu i urazem kości czaszki trafił do szpitala [foto]

Policjanci z Warszawy zatrzymali 38-letnią mieszkankę stolicy, która mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu „opiekowała się” swoim 7-letnim synem. Dziecko z podejrzeniem złamania kości skroniowej czaszki i wstrząśnieniem mózgu trafiło do szpitala. Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą środę kilka minut po godzinie 14:00 załoga patrolowa z Pragi Północ otrzymała zgłoszenie o nietrzeźwych osobach, które miały opiekować się dzieckiem.

Policjanci bardzo szybko podjęli interwencję wobec kobiety i mężczyzny z którymi przebywał chłopiec. Podczas wykonywania czynności policji dziecko płakało, a matka je przytulała. Kiedy mundurowi zapytali dlaczego 7-latek płacze, partner kobiety oświadczył, że chłopiec spadł ze schodów i uderzył głową o płytę chodnikową.

Funkcjonariusze natychmiast wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego, które zabrało chłopca na dokładne badania. W szpitalu stwierdzono u dziecka wstrząśnienie mózgu, podejrzenie złamania kości skroniowej czaszki i ogólne wycieńczenie organizmu.

Matka chłopca wraz z konkubentem zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę przy ul. Jagiellońskiej. Podczas całej interwencji byli bardzo pobudzeni i agresywni wobec policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latka miała ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast jej partner ponad 2 promile.

Matce chłopca przedstawiono zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator zastosował wobec 38-latki policyjny dozór, kobieta musi się stawiać w komendzie 2 razy w tygodniu. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

7-latek został w szpitalu pod opieką specjalistów, o całym zdarzeniu został poinformowany biologiczny ojciec chłopca. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny.

(fot. KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek, źródło KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek)

Komentarze wyłączone