Piątek, 27 maja 202227/05/2022

Tragiczny bilans wypadku pod Wałczem. Z trzyosobowej rodziny przeżyła tylko 17-latka [zdjęcia]

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło we wtorek, 5 maja w pobliżu miejscowości Szczuczarz w woj. zachodniopomorskim. W wyniku zderzenia trzech pojazdów jedna osoba zginęła na miejscu, a druga zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Jak ustalili policjanci, 60-letni kierujący samochodem osobowym marki Citroen, na łuku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym z przeciwnej strony pojazdem ciężarowym. W wyniku zderzenia w ciężarówce urwało się przednie koło, a kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku pojazdem marki Toyota.

Citroenem podróżowała trzyosobowa rodzina z powiatu szczecineckiego. 60-letni kierujący pojazdem w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu. 58-letnia pasażerka w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala śmigłowcem LPR. Niestety, kobiety nie udało się uratować. Wypadek przeżył 17-letnia pasażerka citroena, która z wstrząśnieniem mózgu trafiła do szpitala.

(fot. OSP Czołpa, Policja Zachodniopomorska, źródło Policja Zachodniopomorska)

Komentarze wyłączone