Sobota, 21 maja 202221/05/2022

Znęcał się nad szczeniakiem. Interweniowała policja [foto]

Po wspólnej interwencji policjantów i inspektora Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Gnieźnie odebrano właścicielce, która miała sądowy zakaz posiadania zwierząt, 3-miesięcznego szczeniaka, nad którym najprawdopodobniej znęcał się jej partner.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 5 maja 2020 roku późnym wieczorem. Policjanci zostali poproszeni przez inspektora Towarzystwa Opieki nas Zwierzętami o asystę podczas interwencji, która miała być przeprowadzona na osiedlu Winiary w Gnieźnie, z uwagi na znęcanie się nad młodym psem. Przedstawicielka TOZ pokazała przybyłym na miejsce funkcjonariuszom nagranie na którym widać, jak mężczyzna kilkukrotnie podczas spaceru kopnął psa.

Na miejscu ustalono właścicielkę psa, która jak się okazało ma sądowy zakaz posiadania zwierząt do marca 2025 roku. W mieszkaniu nie przebywał 39-letni partner kobiety, który wcześniej był z nim na spacerze i to on najprawdopodobniej znęcał się nad czworonogiem.

Około 3-miesięczny pies w typie owczarka kaukaskiego został przez inspektora TOZ odebrany i umieszczony w hotelu dla psów w Wymysłowie. Niebawem zostanie podjęta decyzja co do dalszego jego losu.

Policjanci w dniu 6 maja br. przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się nad psem. Zostało zabezpieczone nagranie na którym widać, jak dochodziło do przemocy wobec czworonoga. Obecnie w tej sprawie wszczęto dochodzenie. Znęcanie nad zwierzętami jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.

(fot. KPP Gniezno, źródło KPP Gniezno)

Komentarze wyłączone