Wtorek, 02 marca 202102/03/2021

Poszukiwania 3,5-letniego Kacpra. Policja opublikowała nagranie z akcji [zdjęcia, wideo]

Funkcjonariusze nie ustają w działaniach poszukiwawczych 3,5-letniego chłopca, który zaginął 27 kwietnia 2020 roku. W tym tygodniu w działaniach brały udział między innymi psy tropiące użyte przez niemieckich przewodników. Do akcji wykorzystano także georadar. Do tej pory nie natrafiono na żaden ślad chłopca.

Działania poszukiwawcze 3,5-letniego Kacpra prowadzone są nieprzerwanie od dnia zgłoszenia jego zaginięcia. Niemal każdego dnia przeczesywane są tereny lądowe – do chwili obecnej sprawdzono 500 hektarów, wśród których znajdowały się tereny otwarte, leśne, przyrzeczne oraz kolejowe. Tereny wodonośne są sprawdzane z łodzi i pontonów, oraz przez nurków. Do poszukiwań wykorzystano policyjny śmigłowiec, drony, łodzie z sonarami, roboty podwodne oraz system trackerów gps umożliwiający bieżącą analizę sprawdzonego terenu. Policjanci użyli również psów służbowych.

W obecnym tygodniu do działań poszukiwawczych włączyli się również niemieccy funkcjonariusze – przewodnicy psów tropiących przechodzących specjalistyczne szkolenie, charakteryzujących się szczególnym węchem. Wsparcia udzielili też policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wykorzystujący georadar. Działania terenowe prowadzone są codziennie, przy wykorzystaniu różnych możliwości technicznych przez biorące w nich udział służby policyjne oraz straży pożarnej.

(fot. KMP we Wrocławiu, źródło KMP we Wrocławiu)

Komentarze wyłączone